Student Spotlight: Lyvia Ray

Lyvia je všestranná a ambiciózní studentka, která studuje na University of New York in Prague, kde se věnuje své vášni pro psychologii. Její dobrodružný duch ji zavedl z domova ve Spojených státech do mnoha zemí po celém světě a vybavil ji bohatými a rozmanitými zkušenostmi, které formovaly její osobní i profesní růst.

Lyvia má základy v oblasti filmu a fotografie, a proto hluboce rozumí vyprávění příběhů, což aktivně využívá jako marketingová ředitelka pro Etchedstonepaper.com, startup zaměřený na ekologický papír vyráběný z recyklovaného vápence. Její efektivní vedení a hluboké porozumění chování spotřebitelů pomohlo společnosti v krátké době dosáhnout významného úspěchu.

Lyvia, která byla nedávno přijata do Harvardského inkubátoru a inovačních laboratoří, nadále usiluje o dokonalost a prokazuje své odhodlání podporovat udržitelný růst podnikání. Její cesta ukazuje její houževnatost, přizpůsobivost a touhu pozitivně ovlivnit svět.

Během našeho rozhovoru se Lyvia podělila o upřímné postřehy ze své cesty, obohacující zkušenosti z UNYP a svou vizi do budoucna. Přečtěte si rozhovor…

Můžete nám říci něco o sobě, o programu, který studujete, jak jste se dostala na UNYP a jak jste si vybrala svůj obor?

Jmenuji se Lyvia. Pocházím ze Spojených států a pro studium v Praze jsem se rozhodla z různých důvodů. Zaprvé ráda cestuji a vždy jsem věděla, že chci strávit nějaký čas v Evropě. Když jsem byla mladší, práce mých rodičů nás hodně stěhovala, takže jsem měla možnost studovat v zahraničí v Pekingu a Singapuru. Když jsem dokončila střední školu, necítila jsem se vázána studiem ve Státech. Mým plánem bylo přestěhovat se do Prahy, naučit se česky a studovat na jedné z nejstarších filmových škol na světě, FAMU.

Před odjezdem do Prahy jsem půl roku pracovala v továrně na rybářské potřeby v Iowě, kde jsem bydlela u prarodičů. Za peníze, které jsem si za těch šest měsíců vydělala, jsem si koupila svou první videokameru a letenku do Prahy. Další rok jsem strávila výukou angličtiny na volné noze, prací fotografa, letním programem na FAMU a výukou češtiny na Univerzitě Karlově.

Během druhého roku v Praze jsem si uvědomila, že se chci věnovat další své vášni, a to psychologii. Po důkladném prozkoumání psychologických programů v Evropě jsem se rozhodla, že UNYP je pro mě ta nejvhodnější. Byla jsem poctěna, že jsem byla přijata, a léto před prvním ročníkem jsem strávila studiem online úvodních kurzů psychologie, protože mi to připadalo správné.

Můžete se podělit o některé ze svých oblíbených hodin na UNYP nebo o projekty, na kterých jste zde pracovala?

Na UNYP jsem nasbírala tolik zkušeností, že je těžké na tuto otázku odpovědět! Řekla bych, že mé nejoblíbenější předměty byly: Srovnávací psychologie s profesorkou Edel Sandersovou, Psychologie dospívání s profesorkou Talar Agopian, Sex and Gender in Global Perspective profesorky Tary Tran, Mind, Body, & Consciousness s profesorkou Bethany Butzerovou a Trauma Narratives s profesorkou Lony Moutafidou.

Co se týče projektů, měla jsem skvělou zkušenost s psaním návrhu výzkumu s názvem: „Does Dysfunctional Adult Hippocampal Neurogenesis Cause Depression“ v rámci Academic Writing s profesorkou Ashley Melucci.

Gratuluji k přijetí do Harvardského inkubátoru a inovačních laboratoří! Můžete se s námi podělit o přehled procesu podávání přihlášek a o to, co podle vás pomohlo vašemu startupu vyniknout mezi ostatními?

Moc vám děkuji. Proces podání přihlášky do Harvardského inkubátoru spočíval ve vytvoření pitch decku, který obsahoval podrobnosti týkající se zakládajícího týmu, problému, řešení, našich konkurentů a celkového oslovitelného trhu a složené roční míry růstu.

(CAGR) našeho cílového trhu. Domnívám se, že nám nejvíce pomohla vyniknout různorodost dovedností našeho týmu (marketing, strojové učení, finance a softwarové inženýrství) a náš disciplinovaný přístup k podnikání.

Jak jste se dostal ke společnosti Etchedstonepaper.com a co vás inspirovalo k tomu, že se společnost zaměřila na ekologický papír vyráběný z recyklovaného vápence?

Začala jsem pomáhat původním zakladatelům společnosti Etched Stone Paper (Kane, Keiv a Rhys) krátce po založení společnosti tím, že jsem pořizovala fotografie pro webové stránky, natáčela videa a spravovala platformy sociálních médií. Po několika týdnech jsem se k týmu připojila oficiálně jako vedoucí B2C (business to consumer) marketingu a o tři měsíce později jsem se stala spoluzakladatelem jako CMO.

Po dvaceti letech práce v papírenském průmyslu začal Rhys Holding s pomocí společností Keiv a Kane aktivně hledat ekologičtější alternativy k tradičnímu papíru. Krátce poté objevili něco naprosto šíleného: papír vyrobený ze stavebního odpadu, který je na omak v podstatě stejný jako normální papír, jen hladší. Tým si okamžitě objednal několik vzorků z Tchaj-wanu a uvědomil si, jaký má tento papír potenciál snížit celosvětové odlesňování a významnou část uhlíkové stopy obyvatelstva.

Jakou roli hrajete jako CMO ve společnosti Etchedstonepaper.com a jaké jsou podle vás nejdůležitější vlastnosti úspěšného marketingového ředitele? Jsou nějaké dovednosti nebo znalosti, které jste získala na UNYP a které vám ve vaší pozici obzvlášť pomohly?

Domnívám se, že mé předchozí zkušenosti v oblasti kinematografie a fotografie v kombinaci se znalostmi z oblasti psychologie a psaní, které jsem se naučila na UNYP, mi poskytly dovednosti potřebné k vedení marketingových aktivit společnosti Etched Stone Paper. Díky své vášni pro vyprávění příběhů a fascinaci lidským chováním dobře rozumím tomu, jak poskytovat hodnotu našim zákazníkům a budovat kreativní a loajální komunitu, která se navzájem podporuje. Mé úsilí pomohlo během osmi měsíců dovést společnost Etched k šestimístným tržbám.

Věřím, že nejdůležitějšími dovednostmi CMO jsou přizpůsobivost, vůdčí schopnosti a pozorné naslouchání. Pomáhá pochopit, že hlas zákazníka je hnacím motorem každé B2C společnosti a že pro vybudování úspěšné značky musí společnosti svým zákazníkům poskytovat skutečnou hodnotu.

Studium psychologie na UNYP mě vybavilo dovednostmi, které mi umožňují porozumět chování spotřebitelů a analyzovat kvantitativní a kvalitativní data. Také jsem se naučila, jaký vliv mají kulturní rozdíly na nákupní rozhodování a jak efektivně řídit týmy. Nakonec mi moje psychologické vzdělání pomáhá vytvářet emocionálně sugestivní sdělení, která v očích spotřebitelů vytvářejí silnou image značky a zároveň s nimi navazují kontakt na osobní úrovni.

Jakým největším výzvám společnost Etchedstonepaper.com dosud čelila a jak je překonala?

Největší výzvou, se kterou jsme se ve společnosti Etched Stone Paper dosud potýkali, bylo naučit se řídit společnost kompletně online s týmem sedmi osob žijících ve čtyřech různých zemích (Kane v Pekingu, Rhys v Singapuru, Saul a Chris v Bostonu a Lyvia, Keiv a Esther v Praze) ve třech různých časových pásmech.

Ačkoli je to občas stále náročné, překonali jsme tuto překážku tím, že udržujeme pravidelná individuální setkání, abychom si vybudovali hlubší vzájemné vztahy, upřednostňujeme efektivní komunikaci, abychom se vyhnuli nedorozuměním, a zůstáváme naprosto transparentní a vzájemně se podporujeme (příliš se to neliší od vztahu na dálku!) V květnu plánujeme přesunout většinu týmu do Bostonu, abychom byli na stejném místě, a mohli tak co nejlépe využít zkušeností Harvardského inovačního inkubátoru a zlepšit chemii v týmu.

Jak si představujete vývoj a růst Etchedstonepaper.com v budoucnu a jaké jsou vaše dlouhodobé cíle pro společnost?

Vidíme, že papír Etched Stone Paper se stane oblíbeným papírem pro umělce díky svým ekologickým vlastnostem a skutečnosti, že se při kontaktu s vodou neprohýbá. Je odolný proti krvácení, odolný proti roztržení a extrémně trvanlivý.

Máme v plánu spolupracovat s umělci a influencery, abychom naši komunitu exponenciálně rozvíjeli prostřednictvím sociálních důkazů, opakovaného vystavení a poskytování stálé hodnoty našim zákazníkům prostřednictvím nabídky laskavé a užitečné zákaznické podpory a poutavého obsahu. Pokud jde o B2B (business to business), máme v úmyslu pokračovat v prodeji velkým univerzitám, jako je například prodej, který jsme nedávno uskutečnili v Harvard Innovation Labs pro absolventy I-Lab.

Co byste poradil dalším začínajícím studentům, kteří chtějí začít s udržitelným podnikáním nebo se přihlásit do prestižního programu inkubátoru, jako je Harvard’s?

Vřele doporučuji jít do toho. I když se náš startup nerozjede, během posledního roku a půl práce v Etched Stone Paper jsem neuvěřitelně vyrostla a naučil se toho spousta. Naučila jsem se neocenitelné lekce o týmové dynamice, marketingu, podnikání a sobě. Také důrazně doporučuji začít dříve, než budete připraveni. Otestujte své nápady včas a snažte se nečekat na správný moment. Čím dříve svůj nápad dostanete, tím dříve se dozvíte, jaké potenciální změny nebo pivoty potřebujete, aby byl úspěšný.

Pokud jde o přihlášku do inkubátorových programů, důrazně doporučuji přihlásit se do všech programů. Během procesu podávání žádosti se toho hodně naučíte tím, že si budete muset klást těžké otázky o svém podnikání, a ještě více se dozvíte díky zpětné vazbě od programových poradců a investorů rizikového kapitálu. Nakonec doporučuji vstřebat veškerý bezplatný skvělý materiál od společností jako Sequoia, Harvard Business Review a Y Combinator a pravidelně číst knihy napsané úspěšnými podnikateli, jako je Bill Aulet.

Jak si myslíte, že účast v Harvardském inkubátoru a inovačních laboratořích ovlivní úspěch Etchedstonepaper.com a na co se z této zkušenosti nejvíce těšíte?

Nejvíce se těším na to, že budu mít přístup k místu, kde budeme fyzicky spolupracovat jako tým, také na přístup do filmového studia, na přednášky a akce. Doufejme, že se nám podaří navázat podstatná spojení s investory rizikového kapitálu a poradci, abychom rozšířili naše znalosti, podpořili růst našeho podnikání a zajistili financování. Zejména se těším na setkání a spojení s dalšími podnikateli a poradci v programu.

Na závěr, co byste poradila příchozím studentům, kteří právě začínají svou akademickou cestu zde na UNYP?

Čtyři věci:

Vytvořte si zdravé návyky včas a stanovte si hranice. Pokud upřednostníte své zdraví, budete lépe vybaveni pro všechny ostatní věci, které chcete dělat. Je neuvěřitelně náročné najít rovnováhu mezi sociálními, pracovními, univerzitními a zdravotními potřebami, ale můžete to zvládnout a výhody se vám vyplatí v mnoha ohledech.

Buďte otevření novým spojením a přátelstvím. Pozvěte lidi na kávu nebo drink, protože jednou z největších výhod účasti na UNYP je mezinárodní prostředí. Využijte toho na maximum: budujte celoživotní spojení, naučte se různé kulturní perspektivy a budujte svou osobní síť.

Zapojte se do třídních seminářů. Malé učebny UNYP dávají každému příležitost mluvit a komunikovat během třídních přednášek. Interakce vám pomůže vytvořit smysluplnější asociace s materiálem a posílí vaše řečnické dovednosti.

Nasávejte, dokud můžete. UNYP poskytuje jedinečnou příležitost učit se od fantastických profesorů z celého světa, spolupracovat a bavit se s lidmi z různých prostředí a snadno cestovat do různých zemí.

Kronika UNYP

Vaši e-mailovou adresu použijeme pouze pro zasílání novinek. Vaše soukromí je pro nás důležité.


UNYP logo

Kontakty

University of New York in Prague
Londýnská 41, 120 00 Praha


IČ: 25676598
Telefon: +420 224 221 261   Skype
E-mail: unyp@unyp.cz

Zpět nahoru
X